Nagu ikka sõltub kõik olukorrast. Pikaajalised probleemid on tihti erinevatest emotsioonidest ja taustast tingitud ning omavahel tihedalt läbi põimunud. Seega võib minna mitmeid seansse enne kui püsivad muutused tekivad. Enamasti on esimesi tulemusi näha siiski juba esimese või teise seansi järel. Noortel ja eriti lastel toimuvad muutused kiiremini ja kergemalt, kuna mustrid on veel värsked ega ole saanud osaks isiksusest. Tasub teada, et inimese eesaju saavutab oma küpsuse ja suudab elu ning kogemusi adekvaatselt hinnata alles umbes 25.- ndaks eluaastaks. Seega on laste ja noorte aju palju plastilisem ja muutused salvestuvad kiiremini ning effektiivsemalt. Kuna teraapiaseansside eelduseks on tunniajane esmakohtumine, siis tasub tulla oma murega kohale ja peale vestlust terapeudiga on juba kergem otsustada, kuidas edasi liikuda.
Depressiooni seisundis olev inimene ei taju elu ja maailma täiel määral. Tema maailmapilt on kitsenenud ja kuna ta ei näe kõiki võimalusi, ei näe ta ka piisavalt lahendusi. Nii võib tunduda, et kõik on juba proovitud ja miski ei toimi. Lootus kaob ja inimene vajub aina sügavamasse auku. Depressiooni sügavamad põhjused võivad jäädagi leidmata, sest me ei suuda iseennast ja oma probleeme teise nurga alt näha. Veelgi enam – me ei pääse ligi sügavale alateadvusesse, kuhu on mingil hetkel minevikus istutatud tugev negatiivne tunne, otsus, uskumus. Edasise elu jooksul leiame oma veendumustele aina kinnitust ja negatiivsus süveneb veelgi. Lõpuks hakkab kõik see meie sees oma elu elama ja muutma meie isiksust.
Kui meie tunnetest ja uskumustest saab meie isiksus (ja see ei meeldi meile), siis hakkab elu olema üks lõputu kannatus – talumatu lootusetus. Kui aga leida üles see emotsioon, sündmus või otsus meie minevikust, kust kõik see jada alguse sai, siis on võimalik justkui „toas tuli põlema panna“ ja näha olukordi teistsuguse pilguga. Meditatiivne teraapia võimaldab sellised hetked üles leida ja need olukorrad ära lahendada. Sellega kaasneb koormast vabanemine ja uute võimaluste nägemine. Inimesel tekib teadmine, et tal on alati valikuvõimalus ja et valikuid on palju. Tundes võimu oma elu üle ise otsustada, tekib taas lootus, unistused, eesmärgid.
Inimene kellel on eesmärgid, ei ole enam depressiivne.
Kui sinu laps on elu muutuste keskel kannatada saanud, siis tuleta meelde, mida sa endale lubasid kui ta sündis. Sa tahtsid pakkuda talle parimat! Ära süüdista ennast ELU keerdkäikude pärast – lihtsalt anna endast parim NÜÜD ja PRAEGU.
Terapeudi juurde võiks konsultatsioonile tulla kui:
-laps on üle elanud trauma
-laps on kogenud leina või kaotust
-laps on üle elanud vanemate lahkumineku
-lapsel on raske kohaneda kasuvanemaga
-lapsel ei ole sõpru ja ta tunneb ennast üksikuna
-laps on kogenud koolikiusamist
-laps kogeb armukadedust pere teiste laste vastu
-lapse toitumine on häirunud või probleemne
-laps nutab tihti ja justkui ilma põhjusetagi
-lapse käitumine on äärmuslik ja kontrollimatu
-lapsel on seletamatuid tervisehäireid
-laps on vägivaldne endast väiksemate või loomadega
-lapsel on koolis õpiraskusi või ei soovi laps koolis käia
-lapse käitumine on ootamatult ilma näilise põhjuseta muutunud
-laps on kogenud lähedase pereliikme depressiooni või raskeid üleelamisi
-laps ei tundu olevat terve ja õnnelik oma vanusele vastava käitumisega
Sõltuvalt probleemist võib esmasele kohtumisele tulla ka ilma lapseta (enamasti kui laps on alla 12 a) – täpsustamiseks kirjuta info@toitumisjateraapiakeskus.ee